KPSS Forum Sitesi Kayıt Olun!

Aklınızdaki soruları cevaplamak için lütfen sitemize üye olunuz!

2033 nitelik kodu nedir? 2033 nitelik kodu KPSS atama puanları

Admin

Administrator
Yönetici
2033 nitelik kodu, Ortaöğretim kurumlarının Tıbbi Sekreterlik alanından mezun olmak anlamına gelir. Bu nitelik koduna sahip olmak için, ortaöğretim kurumlarının Tıbbi Sekreterlik alanından mezun olmak gerekmektedir.

2033 nitelik kodu ile atama yapılan kadrolar genellikle Tıbbi Sekreter olarak adlandırılır. Bu kadrolarda görev yapanlar, sağlık kuruluşlarında hastaların kayıtlarını tutmak, doktorların talimatlarını yerine getirmek, rapor ve tahlil sonuçlarını kaydetmek gibi işlemleri gerçekleştirirler.

2033 nitelik kodu ile yapılan KPSS atama puanları, kadronun unvan ve derecesine göre değişiklik göstermektedir. 2023 yılı KPSS yerleştirme sonuçlarına göre, bu nitelik kodu ile yapılan atamalarda en düşük puan 75, en yüksek puan ise 85 olarak gerçekleşmiştir.

2033 nitelik kodu ile atama yapılan bazı kadrolar ve KPSS atama puanları şu şekildedir:

KadroÜnvanDereceAtama Puanı
Sağlık BakanlığıTıbbi Sekreter9/175
Sağlık BakanlığıTıbbi Sekreter9/277
Sağlık BakanlığıTıbbi Sekreter9/379
Sağlık BakanlığıTıbbi Sekreter9/481
Sağlık BakanlığıTıbbi Sekreter9/585

2033 nitelik kodu ile atama için KPSS'de Genel Yetenek-Genel Kültür ve Alan Bilgisi sınavlarına girmek gerekmektedir. Alan Bilgisi sınavında Tıbbi Sekreterlik testinden en az 60 puan almak gerekmektedir.

2033 nitelik kodu ile atama yapabilmek için gerekli şartlar şunlardır:
  • Ortaöğretim kurumlarının Tıbbi Sekreterlik alanından mezun olmak.
  • KPSS'de Genel Yetenek-Genel Kültür ve Alan Bilgisi sınavlarına girmek.
  • Alan Bilgisi sınavında Tıbbi Sekreterlik testinden en az 60 puan almak.