KPSS Forum Sitesi Kayıt Olun!

Aklınızdaki soruları cevaplamak için lütfen sitemize üye olunuz!

2035 nitelik kodu nedir? 2035 nitelik kodu KPSS atama puanları

Admin

Administrator
Yönetici
2035 nitelik kodu Ortaöğretim kurumlarından Hayvan Sağlığı, Veteriner Sağlık, Veteriner Sağlık Teknisyenliği alanlarından mezun olmak, bu alanlarda kamuya ait kadro ve pozisyonlara başvurabilmek için gerekli olan temel eğitim şartıdır. Bu alanlar, hayvan yetiştiriciliği, hayvan sağlığı ve hastalıkları, hayvancılık ürünleri, veterinerlik hizmetleri gibi konularda eğitim veren alandır.

Bu alanlarda mezun olmak, hayvan sağlığı ve hastalıkları ile ilgili temel bilgilere sahip olmak, hayvan yetiştiriciliği ve hayvancılık faaliyetlerini yürütmek, veterinerlik hizmetlerinde yardımcı olmak gibi mesleki becerilere sahip olmak anlamına gelir.

Ortaöğretim kurumlarından Hayvan Sağlığı, Veteriner Sağlık, Veteriner Sağlık Teknisyenliği alanlarından mezun olmak için, ilgili alanlardan birinden diploma almak gerekir. Bu diplomaları almak için, ilgili alanlarda uygulanan müfredat kapsamındaki dersleri başarıyla tamamlamak gerekir.

2023 yılı KPSS atamalarına göre, Hayvan Sağlığı, Veteriner Sağlık, Veteriner Sağlık Teknisyenliği alanlarından mezun olmak ile ilgili nitelik kodu 2035'tir. Bu nitelik kodu ile atama yapılan kadro ve pozisyonlar arasında veteriner sağlık teknisyeni, hayvan sağlık teknisyeni, hayvan bakıcısı gibi kadro ve pozisyonlar sayılabilir.

Bu alanlarda mezun olmak, kamuda veterinerlik hizmetleri alanında çalışmak isteyen adaylar için önemli bir fırsattır.