KPSS Forum Sitesi Kayıt Olun!

Aklınızdaki soruları cevaplamak için lütfen sitemize üye olunuz!

2131 nitelik kodu nedir? 2131 nitelik kodu KPSS atama puanları

Admin

Administrator
Yönetici
2131 nitelik kodu Ortaöğretim kurumlarının "Cilt Bakımı ve Kuaförlük, Cilt Bakımı ve Güzellik, Kuaförlük/Kuaförlük-Cilt Bakımı ve Epilasyon, Kuaförlük/Kuaförlük-Saç Bakımı ve Yapımı" alanlarından birinden mezun olmak.

Cilt Bakımı ve Kuaförlük Alanları: Bu alanlar, güzellik ve kişisel bakım sektöründe eğitim almak isteyen öğrencilere yöneliktir. Öğrencilere, cilt bakımı, makyaj, saç kesimi, saç boyama ve diğer güzellik hizmetleri konularında beceriler kazandırılır.

Cilt Bakımı ve Güzellik: Bu program, öğrencilere cilt bakımı, makyaj, manikür, pedikür ve vücut bakımı gibi güzellik hizmetlerini öğretir. Mezunlar, güzellik salonlarında, spa merkezlerinde veya kendi işlerini kurarak çalışabilirler.

Kuaförlük/Kuaförlük-Cilt Bakımı ve Epilasyon: Bu programlar, öğrencilere saç kesimi, saç bakımı, cilt bakımı ve epilasyon gibi hizmetleri öğretir. Kuaförler saç kesimi, saç boyama, perma gibi saç işlemleri yaparlar, aynı zamanda cilt bakımı ve epilasyon gibi cilt hizmetlerini sunabilirler.

Kuaförlük/Kuaförlük-Saç Bakımı ve Yapımı: Bu programlar, öğrencilere saç kesimi, saç bakımı, saç şekillendirme ve makyaj konularında eğitim verir. Kuaförler, saçla ilgili birçok hizmeti sunabilirler ve genellikle kuaför salonlarında çalışırlar.

Bu alanlar, kişisel bakım ve güzellik sektöründe kariyer yapmayı hedefleyen öğrencilere yöneliktir. Mezunlar, güzellik salonları, kuaförler, spa merkezleri, oteller, kozmetik şirketleri ve benzeri yerlerde iş bulabilirler. Kişisel bakım ve güzellik endüstrisi sürekli büyüyen bir sektördür ve bu programlar, öğrencilere müşteri hizmetleri, estetik anlayışı ve mesleki beceriler kazandırır. Ayrıca, kendi işlerini kurarak girişimciliği de teşvik edebilirler.