KPSS Forum Sitesi Kayıt Olun!

Aklınızdaki soruları cevaplamak için lütfen sitemize üye olunuz!

2135 nitelik kodu nedir? 2135 nitelik kodu KPSS atama puanları

Admin

Administrator
Yönetici
2135 nitelik kodu Ortaöğretim kurumlarının "Boya-Baskı-Desen, Tekstil Boya-Baskı-Desen, Tekstil Boya-Apre, Boya Apre, İplik, İplikçilik, Tekstil İplik, Tekstil İplikçilik, Tekstil, Tekstil Tasarımı" alanlarından birinden mezun olmak.

Tekstil ve Moda Tasarımı Alanları: Bu alanlar, tekstil endüstrisi ve moda dünyasıyla ilgilenen öğrencilere yöneliktir. Öğrencilere tekstil ürünleri tasarlama, üretme, renklendirme ve stil oluşturma konularında eğitim verilir.

Boya-Baskı-Desen ve Tekstil Boya-Baskı-Desen: Bu programlar, tekstil ürünlerine desenler ve baskılar eklemeyi öğretir. Öğrenciler, tekstil boyama tekniklerini ve desen tasarımını öğrenirler.

Tekstil Boya-Apre ve Boya Apre: Bu programlar, tekstil ürünlerini boyama, renklendirme ve kimyasal işlemlerle hazırlama konularına odaklanır.
Mezunlar, tekstil üretiminde ve boyama tesislerinde çalışabilirler.
İplik ve İplikçilik: Bu programlar, tekstil iplik üretimi ve işlenmesini öğretir. İplik üretimi, tekstil ürünlerinin temel malzemesidir ve bu programlar öğrencilere iplik üretim süreçlerini ve tekniklerini öğretir.

Tekstil ve Tekstil Tasarımı: Bu programlar, öğrencilere tekstil ürünlerinin tasarımını, üretimini ve pazarlamasını öğretir. Moda endüstrisi, tekstil ürünlerinin tasarımı ve üretimi konularında mezunlara birçok kariyer fırsatı sunar.

Bu alanlar, tekstil ve moda endüstrisinde kariyer yapmayı düşünen öğrencilere geniş bir yelpaze sunar. Tekstil endüstrisi, giyim, ev tekstili, aksesuarlar ve dekorasyon gibi birçok sektörü içerir. Mezunlar, tasarım, üretim, kalite kontrol, pazarlama ve satış gibi farklı pozisyonlarda çalışabilirler. Ayrıca, modanın ve tekstilin sürekli değişen dünyasında yaratıcı yeteneklerini kullanarak yeni trendleri belirleyebilirler.