KPSS Forum Sitesi Kayıt Olun!

Aklınızdaki soruları cevaplamak için lütfen sitemize üye olunuz!

4157 nitelik kodu nedir? 4157 nitelik kodu KPSS atama puanları

Admin

Administrator
Yönetici
4157 nitelik kodu Sosyal Bilgiler Öğretmenliği lisans programından mezun olmak.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği lisans programı, öğrencilere sosyal bilimler alanında uzmanlaşma ve öğretmenlik becerileri kazandırma amacı güden bir akademik programdır. Bu program, öğrencilere tarih, coğrafya, ekonomi, siyaset bilimi ve toplumsal bilimler gibi sosyal bilimlerin farklı alanlarını öğretme yeteneği kazandırmayı hedefler.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği programından mezun olanlar, ilkokul, ortaokul veya lise düzeyinde sosyal bilgiler öğretmeni olarak çalışabilirler. Ayrıca, eğitim yöneticiliği, eğitim danışmanlığı, eğitim materyali geliştirme ve eğitim politika analizi gibi alanlarda da kariyer fırsatları bulabilirler.

Bu program, öğrencilere tarih, coğrafya, ekonomi ve toplumsal bilimlerin temel kavramlarını ve bilgiyi aktarma becerilerini kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda öğrencilere vatandaşlık bilinci, eleştirel düşünme ve toplumsal sorumluluk duygusu aşılamayı da amaçlar. Mezunlar, öğrencilere sosyal bilimlerle ilgili bilgi ve anlayış sunarlar ve geleceğin vatandaşlarını bilinçli ve katılımcı bireyler olarak yetiştirirler.