KPSS Forum Sitesi Kayıt Olun!

Aklınızdaki soruları cevaplamak için lütfen sitemize üye olunuz!

2007 nitelik kodu nedir? 2007 nitelik kodu KPSS atama puanları

Admin

Administrator
Yönetici
2007 nitelik kodu, KPSS'de ortaöğretim seviyesinde acil tıp teknisyenliği veya ilk yardım ve acil bakım teknisyenliği alanından mezun olan adayların tercih edebilecekleri kadro ve pozisyonlar için aranan nitelik kodudur. Bu nitelik koduna sahip olan adaylar, acil tıp teknisyeni, ilk yardım ve acil bakım teknisyeni, ambulans şoförü gibi kadro ve pozisyonlara atanabilirler.

2007 nitelik koduna sahip adaylar için KPSS atama puanları, kadro ve pozisyonun bulunduğu kuruma, unvana ve bölgeye göre değişmektedir. Genel olarak, acil tıp teknisyeni kadroları için 70-80 puan, ilk yardım ve acil bakım teknisyeni kadroları için 60-70 puan, ambulans şoförü kadroları için 50-60 puan aralığında atama puanları görülmektedir.

2023 KPSS ortaöğretim atama sonuçlarına göre, 2007 nitelik koduna sahip adayların atama puanları aşağıdaki şekildedir:
  • Acil tıp teknisyeni: 73,03
  • İlk yardım ve acil bakım teknisyeni: 64,43
  • Ambulans şoförü: 56,06
Bu puanlar, sadece bir örnektir ve her yıl değişebilmektedir. Atama puanlarını öğrenmek için, ÖSYM'nin resmi web sitesindeki KPSS atama sonuçlarını inceleyebilirsiniz.

2007 nitelik koduna sahip adayların KPSS atama puanlarını etkileyen faktörler şunlardır:
  • KPSS puanı: Atama puanı, adayın KPSS'de aldığı puandır. KPSS puanı ne kadar yüksek olursa, atama şansı da o kadar artar.
  • Kadro ve pozisyon: Atama puanını etkileyen bir diğer faktör de kadro ve pozisyonun bulunduğu kurum, unvan ve bölgedir. Örneğin, İstanbul gibi büyük şehirlerde yer alan kadrolar için daha yüksek atama puanları istenmektedir.
  • Aday sayısının azlığı: Aday sayısının az olduğu kadrolar için daha düşük atama puanları istenmektedir.
2007 nitelik koduna sahip adayların KPSS atama puanlarını yükseltmek için yapabilecekleri bazı şeyler şunlardır:
  • KPSS'ye iyi hazırlanmak: KPSS'ye iyi hazırlanarak yüksek bir puan almak, atama şansını artırır.
  • Doğru kadro ve pozisyonları tercih etmek: Adayın niteliklerine ve ilgi alanlarına uygun kadro ve pozisyonları tercih etmek, atama şansını artırır.
  • Aday sayısının az olduğu kadro ve pozisyonları tercih etmek: Aday sayısının az olduğu kadro ve pozisyonları tercih etmek, atama şansını artırır.