KPSS Forum Sitesi Kayıt Olun!

Aklınızdaki soruları cevaplamak için lütfen sitemize üye olunuz!

4145 nitelik kodu nedir? 4145 nitelik kodu KPSS atama puanları

Admin

Administrator
Yönetici
4145 nitelik kodu Eğitimde Psikolojik Hizmetler lisans programından mezun olmak.

Eğitimde Psikolojik Hizmetler lisans programı, öğrencilere eğitim kurumlarında psikolojik destek sağlama, öğrencilerin duygusal, sosyal ve akademik ihtiyaçlarını değerlendirme, danışmanlık yapma ve psikolojik hizmetler sunma becerilerini kazandırmayı amaçlayan bir akademik programdır. Bu program, öğrencilerin eğitim sürecinde psikolojik zorlukları ele alma ve öğrenci refahını artırma konularında uzmanlaşmalarını sağlar.

Eğitimde Psikolojik Hizmetler programından mezun olanlar, okullarda, eğitim kurumlarında veya özel danışmanlık merkezlerinde okul psikologları, rehberlik uzmanları, özel eğitim uzmanları, öğrenci danışmanları ve benzeri pozisyonlarda çalışabilirler. Ayrıca, eğitim politikaları oluşturma, öğrenci rehberliği ve eğitimde psikolojik destek hizmetlerini planlama konularında da görev alabilirler.

Eğitimde Psikolojik Hizmetler programı, öğrencilerin duygusal ve psikolojik ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olma konusunda önemli bir rol oynar. Mezunlar, öğrencilerin psikolojik refahını destekler ve eğitim sürecinde başarılarını artırır.