KPSS Forum Sitesi Kayıt Olun!

Aklınızdaki soruları cevaplamak için lütfen sitemize üye olunuz!

Deniz doldurularak inşa edilen ilk golf sahamız Samsun’dadır.

Admin

Administrator
Yönetici
Doğrudur, deniz doldurularak inşa edilen ilk golf sahamız Samsun'dadır. 2023 yılında açılan Samsun Marina Golf Sahası, 18 delikli uluslararası bir golf sahası olup, Karadeniz kıyısında yer almaktadır. Saha, 2.5 milyon metrekarelik bir alana inşa edilmiştir. Sahasının yaklaşık 1 milyon metrekarelik kısmı deniz doldurularak oluşturulmuştur.

Samsun Marina Golf Sahası, Türkiye'nin en modern golf sahalarından biridir. Saha, uluslararası standartlarda olup, profesyonel ve amatör golf oyuncuları için uygundur. Sahada, golfçülerin ihtiyaçlarını karşılayacak tüm olanaklar mevcuttur.

Samsun Marina Golf Sahası'nın açılması, Samsun'un golf turizmi açısından önemli bir gelişmedir. Saha, Samsun'u golf turizmi destinasyonu haline getirmeyi amaçlamaktadır.

Samsun Marina Golf Sahası'nın açılışından önce, Türkiye'de deniz doldurularak inşa edilen golf sahaları bulunmamaktaydı. Samsun Marina Golf Sahası'nın açılması ile birlikte, Türkiye'de deniz doldurularak inşa edilen golf sahalarının sayısı ikiye çıkmıştır. Diğer deniz doldurularak inşa edilen golf sahası ise 2022 yılında açılan Kuşadası Marina Golf Sahası'dır.
 
Üst